Repræsentanter

Organisationerne har udpeget følgende repræsentanter til Landssamrådet:

OrganistationNavnFunktionMail
Danske Baptisters SpejderkorpsPå vejPå vejPå vej
Danske Baptisters SpejderkorpsConnie SchneiderKorpskassererconnie@dbs.dk
De Grønne PigespejdereHelle Hende StæremoseGeneralsekretærhst@pigespejder.dk
De Grønne PigespejdereBarbara Taubertbt@pigespejder.dk
De grønne pigespejdereCaroline Erup FriisMedlem af DUFs Styrelsecaroline.erup@gmail.com
De grønne pigespejdereSofie-Amalie Dissing Sorthsas@pigespejder.dk
KFUM-SpejderneAnna Lindqvistannakall@gmail.com
KFUM-SpejderneFrederikke Nørring Levison Medlem af DUFs Styrelsefnl@kfumspejderne.dk
KFUM-SpejderneOle Buch RahbekGeneralsekretærole.rahbek@kfumspejderne.dk
Det Danske SpejderkorpsMorten GadeGeneralsekretærmga@dds.dk
Det Danske SpejderkorpsMathias Faaborg
Spejderchefmf@dds.dk
Det Danske SpejderkorpsEmilie Vindfeldt-Bottkeemiliebottke@live.dk
Det Danske SpejderkorpsKaren Risør BjerreFormand for Landssamrådetkbj@dds.dk
Det Danske SpejderkorpsTroels Emil A. BoeMedlem af DUFs Styrelse
DUI-LEG og VIRKEMette KarlsenNæstformandmette@dui.dk
DUI-LEG og VIRKEKenneth F. ChristensenNæstformandkenneth@dui.dk
DUI-LEG og VIRKEJane DupontSekretariatschefjane@dui.dk
DUI-LEG og VIRKEAnn UrbrandForbundsformandurbrand@dui.dk
FDFLasse Nybo-Andreasenlassenybo@FDF.dk
FDFRasmus Agergaard PedersenGeneralsekretærrasmusap@fdf.dk
FDFSøren Rejkjær Svendsen Hovedbestyrelsesmedlemsrs@fdf.dk
FDFEjner Bank AndreasenHovedbestyrelsesmedlemebafdf@gmail.com
FDFChristine Ravn LundMedlem af DUFs Styrelse, næstformandchristine-lund@hotmail.com
KFUM og KFUK i DanmarkJørgen KvistGeneralsekretærjk@kfum-kfuk.dk
KFUM og KFUK i DanmarkMalene Bentsen LaursenHovedbestyrelsesmedlemmbl@kfum-kfuk.dk
SamrådssekretariatetSofie Feldbæk GaardsøeSekretær for Samrådet. Proces- og udviklingskonsulent, Spejdernes Administrationsfællesskabsamraadet@samraadet.dk
Baggrundsgruppen for lokale samrådSven Krarup NielsenFormandSvenKN@outlook.dk