Repræsentanter

Organisationerne har udpeget følgende repræsentanter til Landssamrådet:

OrganistationNavnFunktionMail
Danske Baptisters SpejderkorpsDavid MågeMedlem af Korpsrådetmaage@dbs.dk
De Grønne PigespejdereHelle Hende StæremoseGeneralsekretærhst@pigespejder.dk
De Grønne PigespejdereBarbara TaubertMedlem af Hovedbestyrelsenbt@pigespejder.dk
De grønne pigespejdereCaroline Erup FriisMedlem af DUFs Styrelsecaroline.erup@gmail.com
De grønne pigespejdereSofie-Amalie Dissing Sorthsas@pigespejder.dk
KFUM-SpejderneDaniel Fisker JensenDaniel.jensen@kfumspejderne.dk
KFUM-SpejderneFrederikke Nørring Levison Medlem af DUFs Styrelsefnl@kfumspejderne.dk
KFUM-SpejderneJacob Gisseljacobgissel@kfumspejderne.dk
Det Danske SpejderkorpsMorten GadeGeneralsekretærmga@dds.dk
Det Danske SpejderkorpsMathias Faaborg
Spejderchefmf@dds.dk
Det Danske SpejderkorpsEmilie Vindfeldt-BottkeMedlem af DUFs Styrelseemiliebottke@live.dk
Det Danske SpejderkorpsKaren Risør BjerreFormand for Landssamrådetkbj@dds.dk
DUI-LEG og VIRKEMette KarlsenNæstformandmette@dui.dk
DUI-LEG og VIRKEJane DupontSekretariatschefjane@dui.dk
DUI-LEG og VIRKEAnn UrbrandForbundsformandurbrand@dui.dk
FDFLise Aslak JensenHovedbestyrelsesmedlemlise.aslak@FDF.dk
FDFRasmus Agergaard PedersenGeneralsekretærrasmusap@fdf.dk
FDFChristine Ravn LundForkvinde i DUFchristine-lund@hotmail.com
KFUM og KFUK i DanmarkJørgen KvistGeneralsekretærjk@kfum-kfuk.dk
KFUM og KFUK i DanmarkMalene Bentsen LaursenHovedbestyrelsesmedlemmbl@kfum-kfuk.dk
Baggrundsgruppen for lokale samrådSven Krarup NielsenFormandSvenKN@outlook.dk
Repræsentant for lokale BUSEjner Bank Andreasenebafdf@gmail.com
Sekretariat for Landssamrådet - Spejdernes AdministrationsfællesskabHelle RuschSekretær for Landssamrådet samraadet@samraadet.dk